Najczęściej czytane

Szukaj: Góry

 • Wakacje w polskich górach – gdzie warto pojechać?

  Wakacje w polskich górach – gdzie warto pojechać?

  Przeczytaj naszą charakterystykę polskich gór i wybierz, gdzie konkretnie pojedziesz na wakacje!
  Dalej

 • Mini-przewodnik po Bałkanach

  Mini-przewodnik po Bałkanach

  Wyprawa na Bałkany, jeśli się na taką zdecydujemy, będzie dla nas niesamowitym przeżyciem. Różnorodność kulturowa i etniczna, niezwykła dzika przyroda, piękne krajobrazy, a także skomplikowana i dramatyczna historia czynią tę krainę wyjątkowym miejscem na mapie Europy.
  Dalej

 • Bieszczady zimą – dobre miejsce na urlop

  Bieszczady zimą – dobre miejsce na urlop

  Dzikie i niezatłoczone Bieszczady nie tylko latem robią wrażenie na turystach. Każdy, kto wybiera się na zimowy urlop, lecz ma dość obleganych przez cały rok górskich ośrodków turystycznych, powinien odwiedzić właśnie południowo-wschodni kraniec Polski. Choć jest tu spokojnie to na pewno nie nudno.
  Dalej

 • ABC wspinaczki wysokogórskiej. Poradniki dla górołazów

  ABC wspinaczki wysokogórskiej. Poradniki dla górołazów

  Góry oferują nam wiele niezapomnianych przeżyć, pięknych widoków i moc adrenaliny. Są jednak wymagające. Dlatego na każdą kolejną wyprawę musimy, oprócz zwykłego bagażu, zabierać ze sobą także bagaż wiedzy.
  Dalej

 • W drodze na szczyt: co zabrać w góry?

  W drodze na szczyt: co zabrać w góry?

  Droga na szczyt nie może być usłana różami. Wiedzą o tym doświadczeni alpiniści, którzy swoje osiągnięcia okupują forsownym wysiłkiem, a nierzadko nawet ofiarami z własnego zdrowia. Im większy bagaż, tym trudniejsza staje się wspinaczka. Dlatego też w góry należy zabierać tylko to, co konieczne.
  Dalej

 • Jedziesz za granicę? Koniecznie wymień walutę!

  Jedziesz za granicę? Koniecznie wymień walutę!

  Przed wyjazdem za granicę należy zadbać o kilka istotnych spraw. Jedną z nich jest wymiana waluty na taką, która obowiązuje w kraju, do którego się wybieramy.
  Dalej

 • Weekendowy wyjazd na narty - 5 polecanych miejsc

  Weekendowy wyjazd na narty - 5 polecanych miejsc

  Jeśli nie jesteś miłośnikiem biernych weekendów i lubisz aktywnie spędzać wolny czas, w okresie zimowym zdecyduj się na wyjazd na narty. Nie musisz przeznaczać na tę przyjemność dni urlopu, wystarczy dobrze zaplanować weekend, by cieszyć się pięknem polskich gór.
  Dalej

 • Teneryfa czy Gran Canaria – którą wyspę wybrać na kanaryjskie wczasy?

  Teneryfa czy Gran Canaria – którą wyspę wybrać na kanaryjskie wczasy?

  W planach urlop na Wyspach Kanaryjskich? Jeśli tak, być może przyjdzie nam wybierać pomiędzy Teneryfą a Gran Canarią – najpopularniejszymi z całego archipelagu. Obie są przepiękne, kuszą kilometrami czarnych i złocistych plaż oraz malowniczymi miejscowościami. Jedną i drugą warto odwiedzić.
  Dalej

comments powered by Disqus