Najczęściej czytane

Kategoria: Polska

 • Lanckorona – romantyczna wioska rzut beretem od Krakowa

  Lanckorona – romantyczna wioska rzut beretem od Krakowa

  Zwykło się nazywać ją „miastem aniołów”, choć Lanckorona to wioska. Prawa miejskie utraciła w pierwszej połowie poprzedniego stulecia. Ale czy to ważne dla kogoś, kto odwiedza Lanckoronę? Większość gości szuka w niej spokoju, smacznego jedzenia i zapomnienia od wielkiego świata.
  Dalej

 • Miejsca na Mazurach, które warto odwiedzić

  Miejsca na Mazurach, które warto odwiedzić

  Mazury to ukochana kraina żeglarzy i wszystkich tych, którzy cenią sobie odpoczynek nad wodą, relaks na jachcie oraz wieczorne zabawy przy szantach. W tej to krainie znajduje się jednak mnóstwo pięknych zakątków i ciekawych miejsc, dla których warto czasem opuścić portową tawernę.
  Dalej

 • Targi turystyczne w Polsce – dla kogo?

  Targi turystyczne w Polsce – dla kogo?

  Co roku w Polsce odbywa się kilkadziesiąt imprez branżowych mających promować turystykę (określa się je mianem targów). Czy warto wybrać się na takie wydarzenie i czego się na nim dowiemy?
  Dalej

 • Weekendowy wyjazd na narty - 5 polecanych miejsc

  Weekendowy wyjazd na narty - 5 polecanych miejsc

  Jeśli nie jesteś miłośnikiem biernych weekendów i lubisz aktywnie spędzać wolny czas, w okresie zimowym zdecyduj się na wyjazd na narty. Nie musisz przeznaczać na tę przyjemność dni urlopu, wystarczy dobrze zaplanować weekend, by cieszyć się pięknem polskich gór.
  Dalej

 • Kazimierz - Żydowski Kraków

  Kazimierz - Żydowski Kraków

  Kraków – jedno z największych miast Polski. O jego walorach rozpisują się przewodniki, podręczniki szkolne, czy encyklopedie. Jest też nie mniej popularny wśród zagranicznych turystów, którzy co roku licznie przybywają, aby podziwiać to miasto.
  Dalej

 • Zwiedzanie Polski i Niemiec w jednej podróży

  Zwiedzanie Polski i Niemiec w jednej podróży

  Mieszkasz blisko zachodniej granicy i szukasz pomysłu na weekendową wycieczkę? Przedstawiamy 3 propozycje krótkich podróży po zachodniopomorskich i niemieckich miastach.
  Dalej

 • Gdzie spędzić urlop z dzieckiem?

  Gdzie spędzić urlop z dzieckiem?

  Wakacje z dzieckiem powinny być dobrze zaplanowane. Przed wyjazdem najlepiej ustalić miejsce podróży i zarezerwować nocleg. Wyjazd w ciemno nie jest dobrym pomysłem, tym bardziej, że dla rodziny z maluchami liczy się standard noclegu oraz jego usytuowanie.
  Dalej

 • Zwiedzanie Warszawy wynajętym samochodem - Czy warto?

  Zwiedzanie Warszawy wynajętym samochodem - Czy warto?

  Turyści przybywający do Warszawy zastanawiają się jak zorganizować swój pobyt. Pojawia się pytanie: polegać na komunikacji miejskiej czy postawić na wynajem samochodów?
  Dalej

comments powered by Disqus