Najczęściej czytane

Przewozy krajowe i zagraniczne busem

Lepiej zdecydować się na podróż autobusem czy pociągiem? Który z tych środków transportu jest bardziej bezpieczny i wygodniejszy?

Jeszcze dwie dekady temu podróż autobusem nie należała do najprzyjemniejszych. Chętniej wybierano pociągi lub samochody osobowe. Od tamtej pory wiele się jednak zmieniło. Wymogi wolnego rynku zmobilizowały firmy transportowe do podwyższenia standardów i zainwestowania w komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Obecnie transport busem jest jedną z najwygodniejszych form podróżowania.

 

Bezpieczeństwo

Dla dobrej firmy transportowej bezpieczeństwo pasażerów jest priorytetem. Rzężące autokary, ulegające często nieprzewidzianym awariom, które narażałyby zarówno kierowcę, jak i pasażerów na niebezpieczeństwo, to już pieśń przeszłości. W drugiej dekadzie XXI w. standard wyznaczają najnowocześniejsze pojazdy, zapewniające bezawaryjny i szybki przejazd. Kierowcy autobusów znają swoją trasę na pamięć, są więc wyczuleni na potencjalne zagrożenia czyhające na drodze.

 

Komfort podróży

Przewozy busem stwarzają okazję do zaznania wszelkich możliwych wygód, jakich można doświadczyć podczas podróży. Fotele są najczęściej rozkładane, pasażerowie mają do dyspozycji obszerne półki na bagaż, klimatyzację, a także nowoczesny system ogrzewania. W tak wyposażonym pojeździe panujące na zewnątrz warunki pogodowe w najmniejszym stopniu nie wpływają na komfort podróży. Wielu przewoźników ma w swojej ofercie bezprzewodowy internet, co z pewnością docenią miłośnicy seriali i gier komputerowych. Ponadto nie bez znaczenia jest również fakt, że autobusy oferują bezpośrednie przewozy na lotnisko czy gdziekolwiek indziej. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: „przewozy Gorzów”, „przewozy Berlin”, „przewozy Warszawa”, aby się o tym przekonać.

 

Usługi dodatkowe

W walce o klienta każda profesjonalna firma przewozowa na wszelkie sposoby stara się zadbać o jego zadowolenie. Wysoki poziom obsługi oraz łatwość dokonania rezerwacji to kolejne argumenty przemawiające na korzyść autobusów. W niektórych busach dostępne są również różne usługi dodatkowe, np. możliwość skorzystania z pomocy tłumacza.

 

Jeździliście do tej pory wyłącznie pociągami? Najwyższa pora zmienić nawyki i przekonać się, że podróżowanie autobusem jest o wiele wygodniejsze. Przewozy do Berlina czy do jakiegokolwiek innego miejsca w Europie mogą stać się prawdziwą przyjemnością, jeśli skorzystacie z usług dobrej firmy.

 comments powered by Disqus