Najczęściej czytane

Targi turystyczne w Polsce – dla kogo?

Co roku w Polsce odbywa się kilkadziesiąt imprez branżowych mających promować turystykę (określa się je mianem targów). Czy warto wybrać się na takie wydarzenie i czego się na nim dowiemy?

Co na targach turystycznych?

Targi turystyczne służą promowaniu miast i regionów, stwarzają okazję do prezentacji turystycznego potencjału naszego kraju cudzoziemcom. Przede wszystkim zaś są miejscami spotkań ważnych podmiotów branży turystycznej: biur podróży, touroperatorów, hotelarzy, przewoźników, ubezpieczycieli, sprzedawców wycieczek, producentów sprzętu turystycznego, a nawet muzeów czy producentów regionalnej żywności. To właśnie z myślą o nich na targach organizowane są konferencje oraz warsztaty. Na takich spotkaniach zazwyczaj wręcza się nagrody wyróżnionym podmiotom turystycznym (na przykład na Targach TT Warsaw nagradzani są laureaci konkursów organizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki). Zatem każdy, kto chce się liczyć w biznesie turystycznym, powinien zostać uczestnikiem takiej imprezy i dać się poznać zwiedzającym.

 

A co na targach znajdą dla siebie sami turyści i podróżnicy?

Po pierwsze, jest to okazja do kupienia tańszej wycieczki i zapoznania się z różnymi ofertami turystycznymi. Jeśli właśnie zastanawiamy się, gdzie jechać na wakacje, to targi turystyczne są dobrym miejscem na podjęcie decyzji lub przynajmniej uzupełnienie informacji o interesujących nas kierunkach. Zresztą program targów jest ciekawy sam w sobie. Obejmuje długą listę imprez towarzyszących, takich jak występy artystyczne, pokazy, spotkania ze znanymi podróżnikami czy konkursy, w których do wygrania są vouchery pobytowe. Podczas prezentacji poszczególnych miast i regionów można wziąć udział w degustacji regionalnych przysmaków i posłuchać prelekcji. Na targach turystycznych kupimy również książki podróżnicze, mapy, przewodniki i obejrzymy wiele wystaw fotograficznych.

 

Do najważniejszych wydarzeń tego typu w Polsce należą: Tour Salon – Targi Regionów i Produktów Turystycznych w Poznaniu, Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław, Gdańskie Targi Turystyczne czy Międzynarodowe Targi Turystyczne w Łodzi – Regiony Turystyczne Na Styku Kultur.

 comments powered by Disqus