Najczęściej czytane

Weekendowy wyjazd na narty - 5 polecanych miejsc

Jeśli nie jesteś miłośnikiem biernych weekendów i lubisz aktywnie spędzać wolny czas, w okresie zimowym zdecyduj się na wyjazd na narty. Nie musisz przeznaczać na tę przyjemność dni urlopu, wystarczy dobrze zaplanować weekend, by cieszyć się pięknem polskich gór.

Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska dzięki nowoczesnej infrastrukturze oraz przemyślanej koncepcji rozwoju jest obecnie najchętniej wybieranym miejscem przez miłośników narciarstwa. Łączna długość tras wynosi tu obecnie ponad 15 km, co sprawia, że Białka Tatrzańska jest zaliczana do największych terenów narciarskich w Polsce. Niemal każdego roku prowadzone są nowe działania, mające na celu poszerzenie oferty o dodatkowe atrakcje czy trasy narciarskie. Ogromnym plusem jest również kompleks termalny, a także mocno rozwinięta branża hotelarska.

 

Krynica

Krynica to miasto, które obecnie przyciąga nie tylko miłośników uzdrowisk, ale również zapalonych narciarzy. Umiejscowiony w niepowtarzalnym otoczeniu ośrodek narciarski przyciąga każdego roku tysiące turystów. Na Jaworzynie możemy skorzystać z rozmaitych tras, których łączna długość wynosi ponad 8 km. Piękne widoki są dodatkową zaletą Krynicy. Przebywając w tym niepozornym mieście, warto skorzystać z oferty miejscowych restauracji serwujących lokalne dania. Wiele innych pomysłów na spędzenie weekendu i nie tylko znajdziesz na stronie https://wartopojechac.com/.

 

Czarna Góra

Trzy koleje linowe, z których można skorzystać na sudeckiej Czarnej Górze, są świetnym pomysłem na weekend. Można skorzystać zarówno z podstawowych, prostych tras, jak i z bardziej dynamicznych czerwonych i czarnych. Dodatkową atrakcją jest widok z wieży widokowej na szczycie Czarnej Góry, gdzie przy dobrej pogodzie można zobaczyć ogromny obszar, od szczytu Śnieżki po czeskiego Pradziada.

 

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba okazuje się wyjątkowo atrakcyjnym miejscem na weekendowy wyjazd w góry zwłaszcza dla mieszkańców południowo-zachodniej części Polski. Najpopularniejsze tereny zjazdowe znajdują się na północnych stokach Szrenicy, jednak możliwe jest również skorzystanie z mniejszych stoków, które są rozsiane niemal po całej miejscowości. Trasy są na tyle zróżnicowane, że zarówno zaawansowany, jak i początkujący narciarz znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.

 

Zieleniec

Dzięki odpowiednim warunkom pogodowym z ośnieżonych tras narciarskich można korzystać już od listopada do połowy kwietnia. Popularne przez długi czas orczyki zostały zastąpione nowoczesnymi kolejami. Każdy narciarz może skorzystać z ponad 20 wyciągów i przemierzyć wiele kilometrów. Zieleniec charakteryzuje się również wyjątkową atmosferą, zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy to życie wszystkich mieszkańców oraz przyjezdnych skupione jest na narciarstwie.

 

Narty są świetnym sportem, który może być uprawiany przez całe rodziny. Aktywność fizyczną warto połączyć z poznawaniem nowego miasta, spacerowaniem czy testowaniem lokalnej kuchni. Taki weekendowy wyjazd pozwoli nam zregenerować się na cały najbliższy tydzień pracy.comments powered by Disqus