Najczęściej czytane

Na zakupy do Niemiec

Dlaczego tak wielu Polaków woli robić zakupy w Niemczech? Czy warto wybrać się przed świętami za Odrę? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Gwiazdka zbliża się wielkimi krokami. Na ulicach daje się już zauważyć ozdoby choinkowe, a półki w supermarketach i centrach handlowych uginają się od świątecznego towaru. Za Odrą szaleństwo przedświątecznych zakupów jeszcze się nie zaczęło, ale to tylko kwestia kilku dni. Wśród konsumentów przeczesujących niemieckie centra handlowe dałoby się znaleźć przedstawicieli wielu różnych narodowości, w tym również Polaków. Dlaczego Polacy tak chętnie wyjeżdżają na zakupy do Niemiec i czy to się opłaca?

 

Niższe ceny

W świetle rynkowych badań przeprowadzonych przez naszych rodzimych dziennikarzy część artykułów spożywczych oraz przemysłowych można nabyć taniej w Niemczech niż w Polsce. Jest to jeden z najważniejszych powodów, dla których Polacy chętniej robią zakupy za Odrą (zwłaszcza ci mieszkający w regionach przygranicznych). Spory procent mieszkańców zachodnich województw Polski regularnie jeździ do niemieckich sklepów w celach zakupowych. Część z nich poluje zwłaszcza na różnego rodzaju promocje i wyprzedaże.

 

Lepsza jakość

Innym powodem, dla którego niemieckie sklepy cieszą się tak dużym powodzeniem, jest wysoka jakość dostępnych tam produktów. W Niemczech za tę samą cenę można kupić np. odzież wykonaną z lepszych materiałów niż w Polsce. Zasada ta dotyczy również innych rodzajów produktów, np. sprzętu AGD, który generalnie jest mniej awaryjny i ma dłuższą żywotność. Kupując produkty dobrej jakości, oszczędzamy pieniądze, ponieważ nie musimy wymieniać zakupionego towaru na nowy po stosunkowo krótkim okresie użytkowania.

 

Co ląduje w koszyku?

Polacy robiący zakupy za Odrą najczęściej kupują tam kosmetyki, odzież, artykuły chemiczne oraz dziecięce, kawę, słodycze i alkohole. Wszyscy zgodnie uważają, że w niemieckich sklepach jest większy wybór niż u nas, a dostępne w sprzedaży produkty mają lepszą jakość.

 

Zakupy w Niemczech mogą być wspaniałą przygodą dla całej rodziny. Może warto byłoby w okresie przedświątecznym wybrać się na małe zakupowe szaleństwo? Przy okazji można by zwiedzić kilka ciekawych miejsc i zaznać nowych wrażeń. Tym z Was, którzy chcieliby pojechać do Niemiec, zalecamy skorzystać z usług firm przewozowych. Kursujące z Kaszub busy pomorskie zawiozą Was wszędzie, dokąd tylko zechcecie!comments powered by Disqus