Najczęściej czytane

Hamburg i Frankfurt – dlaczego warto tam pojechać?

Chciałbyś pojechać do Niemiec? To wspaniały i piękny kraj, obfitujący w wiele ciekawych miejsc. Podpowiadamy, jakie miasta u naszych zagranicznych sąsiadów warto odwiedzić.

Hamburg

Hamburg to niezwykle malownicze miasto położone w północnych Niemczech, niedaleko ujścia Łaby. Znajduje się tutaj największy port morski w całym kraju. To miejsce ma niepowtarzalny klimat i nieziemski urok. Kwitnie tu przemysł i rynek finansowy. Pod względem turystycznym Hamburg znacznie przewyższa wiele innych niemieckich miast. Jeśli lubisz obcować z kulturą i nieobce są Ci rozkosze towarzyszące oglądaniu spektaklów teatralnych, musicali czy różnego rodzaju dzieł plasujących się w obrębie sztuki wizualnej – na pewno się nie zawiedziesz. Hamburg ma do zaoferowania niezliczoną ilość zadbanych i eleganckich hoteli, restauracji oraz innych, pomniejszych lokali gastronomicznych. To miejsce wymarzone na urlopowy wypoczynek.

 

Frankfurt nad Menem

To jedno z największych niemieckich miast (mieszka tutaj ok. 700 tys. osób), słynące z rozbudowanego rynku finansowego. Swojemu korzystnemu położeniu geograficznemu miejsce to zawdzięcza miano węzła komunikacyjnego. Każdy, kto wybiera się do Frankfurtu, koniecznie powinien zwiedzić kilka najważniejszych miejsc. Przede wszystkim stare miasto, które doczekało się odnowienia po II wojnie światowej; pełno tutaj rozmaitych lokali, sklepów, punktów usługowych i handlowych, a także rozmaitych atrakcji turystycznych. Oprócz tego warto na własne oczy zobaczyć wzgórze Römerberg czy fontannę sprawiedliwości Gerechtigkeitsbrunnen, wyobrażającą wykwintną damę z wagą i mieczem w rękach. Ponadto godne uwagi są również zabytkowe kamienice, nazwane zbiorczą nazwą Ostzeile, ratusz (Römer), kościół św. Mikołaja z końca XIII wieku czy Steinernes Haus (Kamienny Dom).

 

Czym pojechać do Niemiec?

Najbardziej się opłaca skorzystać z usług firm, które oferują przewóz osób. Jeśli chodzi o busy do Niemiec, Pomorskie może się poszczycić bardzo korzystną ofertą przedsiębiorstwa Beata Bus: www.beatabus.pl/kontakt/. Firma ta zapewnia również transport z Niemiec. Niemieckie busy do Polski mogą być droższe – zawsze warto mieć to na uwadze przy planowaniu podróży w obie strony.comments powered by Disqus