Najczęściej czytane

Dlaczego warto spędzić wiosnę w Dreźnie?

Już niedługo wiosna. Zastanawiałeś się już nad jakimś wyjazdem, np. za granicę? Bardzo ciekawe miejsca, sprzyjające wypoczynkowi, można znaleźć w Niemczech. Do takich miejsc należy m.in. Drezno.

Do Drezna warto wybrać się z co najmniej kilku powodów. To przepiękne miasto ma wiele do zaoferowania pod względem turystycznym. Poniżej skupimy się na najatrakcyjniejszych zabytkach, które warto zobaczyć.

 

Drezno – miasto zabytkowych budowli

Drezno to ośrodek turystyczny, kojarzący się ze stylistyką barokową ze względu na wiele ciekawych zabytków. Niestety większość z nich została uszkodzona w czasie wojny i dopiero późniejsze wysiłki osób zaangażowanych w odrestaurowanie wartościowych obiektów pozwoliły odnowić nieco te cenne pamiątki.

 

Zamki i pałace

Znakiem rozpoznawczym Drezna jest charakterystyczny zamek rezydencyjny, liczący sobie aż 8 wieków i łączący cechy różnych stylów architektonicznych. To emblemat saksońskiej kultury. Zamek ten powstał w XII w., choć przez długie lata ulegał różnym modyfikacjom. Ostateczną postać, znaną nam dzisiaj, przybrał w XVII w. Otacza go malowniczy dziedziniec, na którym znajduje się Długi Korytarz z 22 akradami.

Innym ciekawym obiektem jest Pałac Pillnitz, będący dawną rezydencją Wettynów. Obecnie mieści się tam galeria sztuki. Nieopodal położony jest wspaniały Park Pillnitz, usiany licznymi pawilonami i ogrodami.

 

Obiekty sakralne i inne zabytki

Jeśli chodzi o obiekty sakralne, na uwagę zasługuje kościół protestancki Frauenkirche, a także katolicki kościół Hofkirche. Warto też zajrzeć do Pałacu Japońskiego, który powstał w wyniku współpracy wielu wybitnych architektów. Z architektonicznego punktu widzenia intrygujący jest szczególnie płaski dach, będący znamiennym elementem architektury japońskiej.

Dużą atrakcją turystyczną jest również dawna zbrojownia Albertinum. Dziś można tam podziwiać dzieła najznamienitszych plastyków współczesnych, a także wspaniałe rzeźby. Zgromadzone tutaj prace i eksponaty są niezwykle sugestywne i przemawiają do wyobraźni.

A przecież to tylko niewielka część z tego wszystkiego, co ma do zaoferowania Drezno.

 

Czym pojechać?

Chciałbyś wybrać się do Drezna? Nic prostszego. Dobrym rozwiązaniem są autobusowe przewozy do Niemiec (tutaj znajdziesz ciekawą ofertę: www.beatabus.pl/przewozy-osobowe-do-niemiec/).comments powered by Disqus