Najczęściej czytane

Spędź tę wiosnę w Berlinie!

Zima powoli dobiega końca. Czas pomyśleć o wiosennym urlopie. Poniżej podpowiadamy, dlaczego warto spędzić go w Berlinie.

Dni robią się coraz dłuższe, mrozy ustępują wyższym temperaturom; jeszcze kilka tygodni, a śnieg stopnieje i natura obudzi się do życia. Wiosna to magiczny czas, który warto spędzić uważnie i z głową otwartą na nowe doznania. To wymarzona pora na urlop. Z dala od powszednich kłopotów, będąc wolnym od rutyny i uprzykrzonej monotonii dnia codziennego można nabrać sił i energii na kolejne miesiące wypełnione pracą. Dokąd się wybrać, aby móc odetchnąć pełną piersią i odświeżyć swoje spojrzenie na świat? Do Berlina!

 

Dlaczego warto pojechać do Berlina?

Nasi zachodni sąsiedzi mają nam wiele do zaoferowania pod względem turystycznym. Tę tętniącą życiem metropolię tworzą nie tylko gigantyczne obiekty handlowe, kina, teatry, muzea, restauracje i pomniejsze lokale gastronomiczne, a także wiele innych punktów handlowo-usługowych, ale również malownicze tereny zielone, których wcale tu nie brakuje. Dla przykładu wymienić można takie miejsca jak Tiergarten, Ogrody Charlottenburgu czy Zoologischer Garten. Jeśli lubisz naturę, koniecznie powinieneś się tam udać. Parki i ogrody zajmują aż 14% powierzchni miasta! Można się tam wybrać na piknik, spędzić miło czas, w otoczeniu innych ludzi i przy akompaniamencie ptasich treli.

Ale to oczywiście nie wszystko. W Berlinie można zobaczyć popiersie Nefertiti (w Neues Museum), najpiękniejszej kobiety świata. Ten eksponat jest naprawdę piękny – zdjęcia w najmniejszym nawet stopniu nie oddają wrażenia, jakie wywiera on na ludziach, którzy mieli okazję przyjrzeć mu się z bliska. Inną, równie ciekawą atrakcją, jest niebieska brama Isztar, która niegdyś wiodła do Babilonu. Ten zabytkowy obiekt również dostarcza niezapomnianych wrażeń estetycznych. A może chciałbyś zobaczyć antyczne figury, zdobiące Ołtarz Pergamoński w Pergamonmuseum? A to zaledwie kropla w morzu rozmaitych atrakcji, które tu na Ciebie czekają.

 

Czym pojechać?

Do Berlina najlepiej wybrać się busem. To najtańsza i najwygodniejsza opcja. Busy do Niemiec kursują m. in. z województwa pomorskiego (firmą godną polecenia na tym terenie jest przedsiębiorstwo Beata Bus).comments powered by Disqus