Najczęściej czytane

Kenia – co musisz wiedzieć przed wyjazdem?

Spośród wszystkich krajów afrykańskich Kenia cieszy się największą popularnością wśród turystów. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, nim ruszymy w podróż?

Europejscy turyści, jeśli już jadą do Afryki, wybierają najczęściej Kenię jako docelowe miejsce podróży. Ten piękny i niesamowity kraj ma wiele do zaoferowania: malownicze sawanny, lasy równikowe, niespotykane nigdzie indziej drzewa oraz inne cudy natury. Można się też pozachwycać widokiem rzadkich okazów afrykańskiej fauny.

 

Kenia – wycieczki w głąb Afryki

Nim zdecydujesz się na podróż do Kenii, warto byłoby się najpierw zaszczepić przeciwko żółtej febrze. To choroba dość rozpowszechniona w tym kraju, dlatego szczepionka jest tak bardzo ważna. Przepisy prawne tej kwestii nie regulują, ale jeśli chciałbyś z Kenii pojechać np. do Tanzanii czy do jakiekolwiek innego kraju w Afryce, będzie Ci potrzebne zaświadczenie o szczepieniu. Dla uprzyjemnienia sobie podróży i zabezpieczenia się przed niepożądanymi następstwami ewentualnych ukąszeń dobrze jest zaopatrzyć się w maści łagodzące oraz środki odstraszające owady.

 

O czym jeszcze pamiętać?

Aby ustrzec się przed powikłaniami zdrowotnymi, należy stosować się do kilku zasad, jeśli chodzi o jedzenie i napoje. Po pierwsze, pić należy wodę wyłącznie butelkowaną, fabrycznie zamkniętą; woda z kranu nie nadaje się w Kenii nawet do mycia zębów, dlatego warto mieć zawsze na podorędziu wodę przegotowaną. Trzeba też uważać na drinki oraz inne napoje chłodzące z kostkami lodu, gdyż najprawdopodobniej przygotowuje się je z wody pochodzącej z kranu.

 

Jedzenie w restauracjach i poza nimi

Korzystając z usług lokalów gastronomicznych w Kenii (sprawdź ofertę biura podróży: https://logostour.pl/kraje/kenia), warto zwracać uwagę na to, czy potrawy serwowane przez szefa kuchni są gorące – zasadniczo lepiej nie zamawiać sałatek oraz innych zimnych przekąsek. Owoce i warzywa kupione na targu czy w sklepie należy koniecznie umyć w gorącej wodzie przed spożyciem. Warto uważać na kremy, lody i różnego rodzaju desery.

 

Dzięki powyższym wskazówkom unikniesz nieprzyjemnych sytuacji i ustrzeżesz się przed ewentualnymi niebezpieczeństwami zdrowotnymi, a Twoja podróż będzie komfortowa i udana.comments powered by Disqus