Najczęściej czytane

Ferie zimowe w Niemczech

Ferie zimowe tuż tuż. W hotelach i ośrodkach wypoczynkowych mnożą się rezerwacje, sklepy z asortymentem narciarskim czy snowboardowym roją się od klientów, kasy biletowe są szturmowane przez żądnych przygody miłośników białego szaleństwa. A Ty – gdzie spędzisz te dwa tygodnie?

Jeśli jeszcze nie masz sprecyzowanych planów, radzimy udać się do Niemiec. Zimą ten kraj jest szczególnie atrakcyjny z turystycznego punktu widzenia. Nie zawiodą się na nim ani sympatycy intensywnej aktywności fizycznej, ani też osoby preferujące relaks i mniej eksploatujące formy spędzania wolnego czasu. Poniżej zestawiamy 3 najważniejsze zimowe atrakcje turystyczne, które powinny przypaść Wam do gustu.

 

Wycieczka kolejką wąskotorową w górach Harz

Dla tych, którzy chcieliby nasycić spojrzenie malowniczymi widokami, strzałem w dziesiątkę okaże się z całą pewnością wycieczka kolejką wąskotorową w górach Harz. Łączy ona trzy miejscowości: Wernigerode, Nordhausen oraz Quedlinburg. Ze sprzętu można korzystać przez cały rok.

 

Tor wyścigowy Nurburgring

To jedna z największych zimowych atrakcji w Niemczech. Jeśli lubisz dobrą rozrywkę, a ponadto chciałbyś wzbogacić swoją wiedzę na temat samochodów sportowych, tor wyścigowy Nurburgring na pewno spełni Twoje oczekiwania. To prawdziwa gratka nie tylko dla fanów motoryzacji.

 

Zagłębie Ruhry – niemieckie centrum turystyki industrialnej

Zdawałoby się, że Zagłębie Ruhry przegrywa konkurencję z innymi niemieckimi miastami, które cieszą się wśród turystów większą popularnością. Jak się jednak okazuje, to niezwykłe miasto ma do zaoferowania wiele mniejszych i większych atrakcji. Szeroko rozpowszechniona jest tutaj turystyka industrialna, polegająca na przekształcaniu obiektów architektonicznych i ciekawych zabytków przemysłowych w atrakcje turystyczne. Na uwagę zasługuje m. in. kompleks kopalni i koksowni Zollverein w Essen.

 

Województwo pomorskie – przewozy do Niemiec

Zainteresowały Cię powyższe miejsca i chciałbyś je zobaczyć? Warto więc zorganizować sobie wygodny i przystępny cenowo transport. Przewozy do Niemiec na terenie województwa pomorskiego oferuje m. in. firma Beata Bus. Busy do Niemiec wydają się najprzystępniejszą i najwygodniejszą opcją spośród wszystkich możliwych środków lokomocji.comments powered by Disqus