Najczęściej czytane

Zaplanowaliśmy już wyjazd na wakacje, walizki i torby spakowane, ale wciąż po głowie kołacze się nam myśl, że czegoś zapomnieliśmy. Oby nie była to apteczka!

Apteczka to jedna z podstawowych rzeczy, jakie powinniśmy mieć przy sobie podczas podróży. Zestaw medykamentów i opatrunków może się w pewnych sytuacjach okazać naprawdę niezbędny. Wakacje to czas kąsających os i komarów, a także poparzeń skóry i udarów słonecznych. Nawet wypad nad jezioro wiąże się z wieloma sytuacjami, gdzie apteczka może okazać się zbawienna i pomóc nam wyjść z letnich opresji.

 

Co powinna zawierać apteczka?

Jeśli miewamy dolegliwości związane z dłuższą jazdą samochodem, warto mieć w apteczce tabletki przeciw chorobie lokomocyjnej. Pomogą nam one przetrwać mdłości, zawroty i bóle głowy w drodze na urlop. Przydadzą się również podczas podróży samolotem. Należy pamiętać także, by przed podróżą zaopatrzyć się w odpowiednią ilość wody niegazowanej i nie spożywać ogórków czy pomidorów, których skórka może osiąść na żołądku. Nieodłącznym elementem apteczki powinny być środki opatrunkowe i dezynfekujące. Różnej wielkości bandaże, plastry i kompresy gazowe. Wakacje wiążą się z niewielkimi urazami, takimi jak np. skaleczenia, dlatego warto mieć ze sobą wodę utlenioną, która skutecznie zdezynfekuje zranione miejsca. Na stłuczenia i obrzęki nóg warto zaopatrzyć się w środek łagodzący oraz suplementy diety, takie, jak magnez i potas. W naszej wakacyjnej apteczce powinny się także znaleźć środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, a także – szczególnie, jeśli w rodzinie są alergicy – przeciwhistaminowe.

 

Lista do sprawdzenia przed wyjazdem

Sprawdź, czy w Twojej apteczce znajdują się:

1. Lekarstwa na chorobę lokomocyjną

2. Lekarstwa na uczulenie – tabletki, maść, wapno

3. Środek na oparzenia słoneczne i balsam po opalaniu

4. Środki opatrunkowe i dezynfekujące: bandaże, plastry, kompresy, woda utleniona

5. Kwaśna woda na stłuczenia

6. Środki przeciwbólowe, lekarstwa na przeziębienie, krople do nosa, tabletki na ból gardła

7. Lekarstwa przyjmowane regularnie

8. Lekarstwa na zatrucia pokarmowe, biegunkę, środki rozkurczowe

9. Elektrolity – suplementy diety zawierające m.in. magnez i potas (odwiedź Products Bank i przeczytaj recenzje najlepszych produktów)

 comments powered by Disqus