Najczęściej czytane

Monachium zimą – dlaczego warto tu przyjechać?

Już niedługo ferie. Dokąd się wybieracie? Czy byliście już kiedyś w Monachium o tej porze roku? To wspaniałe miejsce, które warto odwiedzić.

Monachium jest pięknym miastem, które łączy w sobie nowoczesność, schludność i wielkomiejską atmosferę z naturalnością, entuzjazmem i tradycjonalizmem. Jeśli nie byliście jeszcze nigdy w Monachium, powinniście szybko nadrobić tę zaległość i udać się tam przy najbliższej możliwej okazji. Wiele jest tutaj niezwykłych zabytków, mieszkańcy na każdym kroku okazują swoją gościnność względem turystów, nie brakuje też mnóstwa najrozmaitszych atrakcji. Poniżej zestawiamy kilka miejsc, które warto odwiedzić.

 

Wieża kościoła Świętego Piotra (Peterkirche)

Ze szczytu wieży Kościoła św. Piotra, znajdującego się nieopodal Marienplatz, można ogarnąć spojrzeniem całe Monachium. Stąd zobaczycie Stare Miasto, Ogród Angielski (będący najrozleglejszym parkiem miejskim w Europie, usianym zabytkowymi obiektami architektonicznymi), siedzibę BMW, muzeum motoryzacji, a także wiele innych ciekawych obiektów i miejsc. Widok zapiera dech w piersiach.

 

Marienplatz

To centralny plac miasta, niesłychanie malowniczy i zawsze pełen życia. Każdego dnia o różnych porach turyści mogą obejrzeć tutaj inscenizowane przez aktorów scenki, unaoczniające historię tego miejsca. W pobliżu jest wiele godnych uwagi zabytków, którym warto poświęcić choć odrobinę czasu.

 

Deutsches Museum

Nie przepadasz za muzeami? A jednak Deutsches Museum z pewnością Cię pozytywnie zaskoczy - ze względu na wiele ciekawych eksponatów, reprezentujących zdobycze przemysłu, techniki i nauki. Zobaczysz tutaj legendarną lokomotywę zaprojektowaną przez Wernera Siemensa, pierwszy niemiecki bojowy okręt podwodny, a także zabytkowy aeroplan braci Wright. Twoją uwagę zwróci również okazałe obserwatorium astronomiczne.

 

Schwabing

To jedna z monajchijskich dzielnic, siedlisko niemieckich środowisk artystycznych. Na każdym kroku można się natknąć na ekskluzywne sklepy, bary, restauracje i kawiarnie. To miejsce przyciąga i elektryzuje swoim wyjątkowym klimatem.

 

Busy Polska-Niemcy

Chcielibyście pojechać do Monachium i obejrzeć te wszystkie ciekawe miejsca? Warto się rozejrzeć za firmami, które oferują przewozy Polska-Monachium. Np. firma Beata Bus, oferująca przewóz osób, cieszy się dużą popularnością ze względu na komfortowe warunki transportu i przystępną cenę.comments powered by Disqus