Najczęściej czytane

Zimowy urlop w Niemczech

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Czy zastanawialiście się już, gdzie je spędzicie?

Bardzo ciekawą opcją wydają się nasi najbliżsi zachodni sąsiedzi. W Niemczech jest wiele atrakcyjnych, zwłaszcza zimą, miejsc, do których warto się udać. Turystyka zimowa w Niemczech stoi na bardzo wysokim poziomie. Poniżej przedstawiamy najlepsze w tym okresie lokalizacje.

 

Białe szaleństwo w Bawarii

Bawaria roi się od ośrodków narciarskich, w których można zakosztować białego szaleństwa. Warto odwiedzić zwłaszcza Garmisch-Partenkirchen – jest to obszar, na którym można się zetknąć z najwyższym bawarskim szczytem – Zugspitze. Jest to ośrodek przyjazny zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych miłośników nart. W porównaniu z innymi w tym regionie ośrodkami narciarskimi Garmisch-Partenkirchen prezentuje się najokazalej i najefektowniej - ma najwięcej stoków. Z całą pewnością warto tu przyjechać.

 

Świąteczne jarmarki

Tuż przed Bożym Narodzeniem w całych Niemczech organizuje się wielkie świąteczne jarmarki. Można tam kupić światełka, lampki, różnego rodzaju rękodzieła oraz inne ozdoby choinkowe i świąteczne. Nie braknie również kulinarnych specjałów, wypieków, słodyczy i mnóstwa przenajrozmaitszych trunków. Dużą atrakcją są świąteczne rejsy po rzece, podczas którego można zwiedzić niemałą liczbę jarmarków.

 

Specjały z Baiersbronn

A może jesteście miłośnikami dobrego jedzenia i chcielibyście zakosztować nowych, pysznych potraw? W takim razie Baiersbronn będzie najsłuszniejszym wyborem. Ta niezwykła miejscowość, położona w Górach Szwarcwaldu, obfituje w liczne knajpki i restauracje, w których można naprawdę porządnie zjeść. To prawdziwa gratka dla smakoszy.

 

Coś dla piwoszy

A może lubicie raczyć się dobrym piwem? Bawaria to miejsce, które niewątpliwie spełni Wasze oczekiwania pod tym względem. Bawarskie browary, w których produkuje się ten trunek, są tutaj prawdziwą atrakcją turystyczną i przyciągają ludzi z całego świata. Można tu nie tylko skosztować piwa, ale również znaleźć nocleg i wyżywienie.

 

Przekonaliśmy Was? Teraz pozostaje już tylko znaleźć jakieś busy do Niemiec i ruszyć w drogę!comments powered by Disqus