Najczęściej czytane

Planujesz podróż? Masz zamiar wziąć ze sobą psa? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Podróżowanie z psem wiąże się z koniecznością uwzględnienia nie tylko swoich własnych potrzeb, ale również potrzeb i upodobań naszego czworonożnego pupila. Rodzaj urlopowego wypoczynku powinien być do nich dostosowany, w przeciwnym razie możemy narazić zwierzę na wiele nieprzyjemności. Psy więzione przez całe dnie w hotelowych pokojach nie przedstawiają miłego widoku.

 

Kurorty, parki

Jeśli chcemy zapewnić własnemu psu komfort, wybierzmy jakiś niewielki, niezbyt zatłoczony kurort, znany z przyjaznego stosunku do zwierząt domowych, albo małą miejscowość, w której nie brakuje malowniczych terenów do eksploracji. Dla psa tego typu miejsca są nie lada gratką, gdyż zapewniają mu możność nieskrępowanego poruszania się. Jeśli planujemy odwiedzić jeden z parków narodowych, dowiedzmy się najpierw, czy nie obowiązuje tam zakaz wprowadzania zwierząt. Z całą pewnością wiadomo, że zakaz ten obowiązuje w Parku Narodowym: Babiogórskim, Bieszczadzkim, Drawieńskim, Gorczański, Pienińskim, Poleskim, Wolińskim.

 

Nad morze

Jeśli planujesz podróż z psem nad morze, musisz pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy: na wielu polskich plażach obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt. Nic dziwnego – wszak nasi czworonożni przyjaciele potrafią nieźle nabałaganić; gdyby wszyscy zaczęli przychodzić na plażę z psami, byłaby ona strasznie zanieczyszczona i niezdatna do pełnienia funkcji rekreacyjnej. Poza tym dochodzi jeszcze ta okoliczność, że leżenie przez wiele długich godzin na słońcu na pewno nie wywrze dodatniego wpływu na zdrowie i samopoczucie psa. Jeśli zależy nam na zapewnieniu zwierzęciu wolnej przestrzeni, warto wybrać się na jedną ze specjalnych plaż dla psów. Takie plaże znajdują się m. in. w: Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie, Dziwnówku, Łukęcinie, Pobierowie, Rewalu, Dźwirzynie, na Półwyspie Helskim i Wyspie Sobieszowskiej.

 

Karusek.com.pl - sklep zoologiczny

Wakacje z psem okażą się jeszcze bardziej udane, jeśli zaopatrzymy się przed wyjazdem w różne akcesoria, które okazują swą przydatność zwłaszcza w podróży (tutaj znajdziesz ciekawe gadżety dla psów).comments powered by Disqus