Najczęściej czytane

Dlaczego warto odwiedzić Albanię?

Ablania jest wspaniałym krajem, który ma wiele do zaoferowania. Jeśli planujesz urlop za granicą, koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę to magiczne miejsce.

Przez wiele lat Albania była krajem z turystycznego punktu widzenia raczej niezbyt powabnym; w każdym razie przegrywała konkurencję z wieloma innymi państwami zagranicznymi. Ale w roku 2016 ten stan rzeczy się zmienił – kraj ten znalazł się w pierwszej dziesiątce najczęstszych destynacji wybieranych przez Polaków.  Albania przeszła znaczną metamorfozę i od tamtej pory cieszy się wśród turystów bardzo dużą popularnością.
 
Krzywdzące stereotypy
 
Albania postrzegana przez pryzmat stereotypów jawi się jako miejsce dzikie i niebezpieczne. Nie jest to jednak prawdą. Mieszkańcy kraju są bardzo tolerancyjni i gościnni, o sympatiach bądź antypatiach nie decyduje tu bynajmniej przynależność do określonej grupy wyznaniowej czy jakiejkolwiek innej. Nie jest też prawdą, że to kraj muzułmański.
 
Niskie ceny
 
Wakacje w Albanii są znakomitą opcją z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim bardzo ważne z turystycznego punktu widzenia są niskie ceny, zwłaszcza jeśli chodzi o restauracje oraz inne lokale gastronomiczne. Za niezbyt duże pieniądze możemy się nasycić naprawdę pożywnym jedzeniem, złożonym głównie z owoców morza oraz jagnięciny, małży, krewetek czy kalmarów. Pobyt w albańskich hotelach nie kosztuje drogo, a warto zauważyć, że jeśli chodzi o jakość obsługi klienta, nie odstają one od europejskich standardów. Pokoje są czyste, zadbane i eleganckie, obsługa miła i niepozostawiająca niczego do życzenia.
 
Co warto zobaczyć w Albanii?
 
Albania jest pięknym krajem, zasobnym w barwne i urzekające krajobrazy, które aż się proszą, by je uwiecznić w pamięci aparatu cyfrowego. Warto udać się na Przełęcz Llogary, nad Jezioro Szkoderskie, Ochrydzkie, a także zobaczyć na własne oczy fantastyczne Błękitne Oko. Na amatorów pieszych wędrówek czekają malownicze trasy wiodące wzdłuż pasm górskich.
Albania obfituje też w wiele cennych zabytków, godnych niewątpliwie uwagi. Można tu zwiedzić znakomicie zachowane i odrestaurowane starożytne miasta, takie jak np.  Butrint, Apolonia czy Bylis. Do dyspozycji turystów pozostają również parki archeologiczne. Nie lada atrakcją są dwie przepiękne miejscowości: Berat oraz Gjirokastra.
 
Podsumowując, Albania jest miejscem niewątpliwie wartym odwiedzenia. Jeśli jeszcze tam nie byłeś, koniecznie powinieneś udać się w podróż!comments powered by Disqus