Najczęściej czytane

Aby podróż była przyjemniejsza

Co możemy zrobić, aby podróż była przyjemniejsza? Poniżej udzielamy 16 wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

Wskazówka nr 1. Zwolnij tempo. Nie próbuj szybko dostać się do celu, gdyż sama podróż może okazać się najfajniejsza.

Wskazówka nr 2. Nie irytuj się. Szkoda czasu i zdrowia na turystów wpychających się do kolejki. Lepiej wziąć kilka oddechów i czerpać przyjemność z podróży.

Wskazówka nr 3. Warto zapamiętać kilka słów czy zwrotów w lokalnym języku. Mieszkańcy zawsze doceniają taki gest.

Wskazówka nr 4. Podróż w pojedynkę pozwala na zawarcie nowych znajomości. To doskonała okazja do poznania nowej kultury, obyczajów i języka.

Wskazówka nr 5. Nie wybieraj kolejki do odprawy, w której stoją dzieci. Pamiętajmy, że dzieci mają zawsze pierwszeństwo.

Wskazówka nr 6. Zapewnij sobie rozrywkę na czas podróży. Mogą to być karty do gry, czytnik Kindle, ulubiona muzyka na mp3.

Wskazówka nr 7. Nie zakładaj japonek. Co prawda zdarza się to rzadko, ale w razie awaryjnego opuszczenia samolotu normalne buty będą najwygodniejsze i najbezpieczniejsze.

Wskazówka nr 8. Nie planuj i nie odkładaj w nieskończoność swojego wyjazdu, bo może się okazać, że nigdy nie wyjedziesz, bo zawsze coś stanie na przeszkodzie. Usiądź, zaplanuj wyjazd i zarezerwuj miejsce w samolocie lub pociągu. Rezerwacje zawsze trudniej odwołać.

Wskazówka nr 9. Jeśli lubisz zdobywać nowe umiejętności, wiedzę i poznawać nowe miejsca, wybierz jedną z trudniejszych tras dojazdu. Im bardziej wymagające wyzwanie, tym większa satysfakcja.

Wskazówka nr 10. Staraj się być elastyczny. Im bardziej będziesz elastyczny, tym lepsze oferty podróży znajdziesz.

Wskazówka nr 11. Nie przejmuj się drobiazgami. Grunt to dobra wycieczka i zabawa!

Wskazówka nr 12. Korzystaj z kantoru hotelowego, jeśli naprawdę musisz. Ale ponieważ za skorzystanie z usług kantoru hotelowego często płaci się prowizję, pomyśl wcześniej o karcie, którą można bezpłatnie robić zakupy za granicą.

Wskazówka nr 13 W miejscach zatłoczonych nie wyciągaj przewodnika. Gdy polecisz do Londynu i poprosisz przypadkowego przechodnia o wskazanie drogi, lepiej schowaj mapę i przewodnik, aby nie paść ofiarą przestępców czyhających na naiwnych turystów. Będąc w Glasgow, również zachowaj ostrożność.

Wskazówka nr 14. Siedzenie bywa uciążliwe. Jeśli masz przed sobą długą drogę, to siedzenie w jednym miejscu może być męczące. Dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu wstać i rozprostować nogi.

Wskazówka nr 15. Ubezpiecz się! Przed każdą podróżą pomyśl o ubezpieczeniu i je wykup. Wiele osób o tym zapomina, a jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć wypadku, zatrucia czy innych wydarzeń losowych, które są od nas niezależne.

Wskazówka nr 16. Zachowaj spokój w sytuacjach stresowych i niebezpiecznych. Lęk jest raczej złym doradcą.comments powered by Disqus