Najczęściej czytane

Jak wybrać dobre damskie buty trekkingowe?

Chcesz wybrać się na trekking i nie masz jeszcze odpowiedniego obuwia? W takim przypadku warto już teraz poszukać idealnej pary. O czym powinniśmy pamiętać przy zakupie butów trekkingowych damskich? Sprawdź z nami!

W sklepach możemy znaleźć szeroką gamę obuwia trekkingowego dla kobiet i dla mężczyzn. Są to między innymi buty skórzane, buty z twardą i miękką podeszwą, buty z warstwą Gore-Texu, buty z różnymi wkładkami wewnętrznymi. W związku z tym gdy mierzymy się z potrzebą zakupu obuwia tego rodzaju, możemy mieć trudności ze znalezieniem odpowiedniego.

Naturalnie najlepiej wybrać się na zakupy do dobrego sklepu, gdzie możemy otrzymać poradę, albo też zabrać ze sobą kogoś, kto już ma doświadczenie w trekkingu. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, sprawdź razem z nami, na co zwrócić szczególną uwagę.

 

1. Membrana w obuwiu trekkingowym

Buty trekkingowe powinny być przede wszystkim odporne na wilgoć, a przy tym powinny oddychać, aby zapewnić stopom właściwy komfort. W tym celu powinniśmy wybrać obuwie z membraną, która pokrywa cholewkę.

Takie obuwie nie ma jednak maksymalnej oddychalności, więc stopy mogą się w nim pocić. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakupienie obuwia bez membrany i samodzielna impregnacja.

 

2. Materiał wierzchni

Najczęściej buty trekkingowe damskie i męskie wykonuje się z dwóch materiałów – skóry naturalnej oraz skóry ekologicznej. Te ze skóry eko są tańsze i nie wymagają szczególnej konserwacji, są też lekkie i mogą dobrze przepuszczać powietrze, niemniej jednak są bardziej narażone na uszkodzenia i w efekcie posłużą przez krótszy czas.

Wobec tego wtedy, gdy potrzebujemy obuwia trwałego, najlepiej postawić na to wykonane ze skóry naturalnej.

 

3. Podeszwa

Trzeci ważny element to podeszwa. Podeszwy z miękkiej gumy są lepiej przyczepne, ale też szybciej się zużywają. W takich butach chodzi się też wygodniej. Z kolei obuwie z twardą podeszwą jest trwalsze i dobrze chroni stopy przed ostrymi skałami, ale też jest mniej wygodne, ponieważ stopa w nim nie porusza się w sposób naturalny.

Zwróćmy także uwagę na bieżnik obuwia – powinien być on dość głęboki, aby zapewniać stabilność na różnych nawierzchniach.

 

Ofertę na buty trekkingowe znajdziecie w sklepie ZielonySklep.pl.comments powered by Disqus