Najczęściej czytane

Wycieczki last minute kuszą nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale i szerokim wyborem miejsc, w które możemy się udać. Jak wybrać to dopasowane idealnie do naszych potrzeb?

Sezon wyjazdów wakacyjnych powoli zbliża się ku końcowi, ale nie oznacza to jednak, że straciliśmy szansę na wspaniały urlop. Wiele biur podróży ma bowiem w swojej ofercie wakacje w miejscach, gdzie lato trwa wiecznie i gdzie słońca nigdy nie brakuje.

Jednym z takich miejsc jest wyspa na pograniczu Europy, Azji i Afryki – Rodos. Ta wielokulturowa, ze względu na położenie, wyspa oferuje całe mnóstwo atrakcji i niezapomnianych przeżyć. W dawnej siedzibie Kolosa zobaczymy katedrę i pałac Joannitów, łaźnie tureckie, meczety oraz akropol ze stadionem i teatrem. Rodos to także idealne miejsce dla fanów windsurfingu ze względu na korzystne wiatry. Idealny pod względem wymienionych atrakcji jest także półwysep Prasonisi na granicy Morza Egejskiego i Śródziemnego.

Kolejnym świetnym miejscem na słoneczny wypoczynek jest Kreta, czyli wyspa długa na 250 km i szeroka na 50 km. Właśnie tam zobaczymy unikalny, jedyny w Europie naturalny las palmowy, starożytne zabytki i przepiękne górskie drogi, a wszystko to okraszone krajobrazem malowniczych miasteczek na tle błękitnego morza. Hotele urządzone są w typowym greckim stylu z pięknymi ogrodami i tarasami. Nie sposób nie wspomnieć o doskonałej kuchni greckiej, ale o niej nie ma co się rozpisywać - jej trzeba po prostu spróbować.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym turystą i pragniesz wypocząć w spokoju w klimacie nieco mniej imprezowym, ale równie słonecznym, polecamy wyspę Zakynthos, nad którą to zakazano nocnych lotów samolotów ze względu na dużą liczebność żółwi Karetta. Na wyspie znajdziemy mnóstwo małych miasteczek z tawernami, a dla turystów żądnych silniejszych wrażeń polecamy wpłynięcie pomiędzy Błękitne Groty czy też zanurzenie się w siarkowych źródłach Xigia.comments powered by Disqus