Najczęściej czytane

Korfu – największe atrakcje

Ta zielona grecka wyspa, należąca do Archipelagu Wysp Jońskich, nieustannie przyciąga turystów malowniczymi krajobrazami oraz egzotycznymi plażami, przeplatającymi się ze stromym klifowym wybrzeżem. Podpowiadamy, co warto zobaczyć, będąc w tym wyjątkowym miejscu!

Jedną z największych atrakcji jest stolica wyspy – Kerkira, w której znajdziemy wiele zabytków z różnych okresów historii. Warto zobaczyć przede wszystkim stare miasto, ratusz, weneckie twierdze Neo Frourio i Paleo Frourio, Pałac Świętego Michała i Świętego Jerzego oraz plac miejski z Rotundą Maitlanda. Warto zajść również do kościołów: św. Jakuba, Agios Spiridonas oraz najstarszego na Korfu - Panagia Antivouniotissa. W niewielkiej odległości od centrum znajduje się wspaniały pałac Achillion, otoczony egzotycznymi ogrodami, zbudowany jako letnia rezydencja cesarzowej Sisi w XIX wieku.

Ciekawą atrakcją wyspy jest Monastyr Theotokou, który powstał w trzynastym wieku i został przebudowany w osiemnastym. Warto odwiedzić znajdujące się w klasztorze muzeum oraz udać się na spacer po otaczających budynek ogrodach. Wrażenie robi także znajdująca się w sąsiedztwie miejscowość Paleokastrista, położona na zboczu, połączona z dwoma wchodzącymi w morze cyplami i łatwo rozpoznawalna ze względu na charakterystyczną zabudowę z czerwonymi dachami. Z kolei na półwyspie Analipsis znajdziemy takie atrakcje Korfu, jak ruiny miasta Korkira z pozostałościami świątyń Artemidy i Hery, a także pałac Mon Repos, będący niegdyś letnią rezydencją greckiej rodziny królewskiej.

Jeśli chodzi o Korfu, atrakcje turystyczne to oczywiście nie tylko architektura, lecz także – a może przede wszystkim – piaszczyste plaże i bardzo zróżnicowana linia wybrzeża. Nie można nie odwiedzić chociażby Canal d’Amour, znajdującego się w północnej części wyspy i otoczonego przez „złote” piaskowe klify. To idealne miejsce do morskich spacerów, popołudniowego relaksu na plaży czy kąpieli w ciepłych wodach Morza Jońskiego. Na zachodnim wybrzeżu znajdziemy z kolei przybrzeżne jezioro Laguna Korission, otoczone piaszczystymi plażami i będące miejscem zamieszkania miejscowej fauny. Wybierając się na Korfu, warto rozważyć spędzenie czasu w znanych kurortach: Agios Stefanos, Agios Stefanos Sinion czy Agios Georgios. Każdy z nich oferuje relaks na wspaniałych piaszczystych plażach, urozmaiconych klifowymi zboczami i otoczonych miejscową roślinnością.comments powered by Disqus