Najczęściej czytane

Czy jadąc do Niemiec, by zwiedzić tamtejsze zabytki, poznać kulturę, zasmakować tradycyjnych niemieckich potraw, koniecznie trzeba się wybrać do Berlina ? Otóż okazuje się, że nie.

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że pod pewnymi względami stolica Niemiec bije wszelkie rekordy, przechwytując znaczącą część ruchu turystycznego w całym kraju. Nie oznacza to jednak, że inne miasta tak łatwo odpuszczają – w ostatnich latach do walki o turystów włączyła się również Brema, która promuje się jako ciekawa, tania i rozrywkowa alternatywa dla Berlina. Czy słusznie?

 

Dalej, ale taniej

Punkt pierwszy na liście zalet, którymi może poszczycić się Bremen, to niskie koszty wypoczynku. Nawet po doliczeniu dodatkowych kosztów związanych z dojazdem busy do Niemiec do tego miasta kosztują nieco więcej, ponieważ położone jest bardziej na zachód od Berlina – ceny noclegów, posiłków czy atrakcji kształtują się na znacznie niższym poziomie. Dzięki temu nawet jadąc dalej i dłużej, zapłacimy mniej, a w naszym portfelu może zostać nawet kilkaset euro więcej, zwłaszcza jeśli planujemy dłuższy pobyt w tym niemieckim mieście. Z Polski można podróżować oczywiście samochodem, trzymając się północnych tras drogowych, ale o wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z transportu busami. Nie trzeba się wtedy martwić o znajomość trasy, zgubienie na drodze, niewygodne warunki jazdy, zmęczenie, sen czy brak znajomości języka w razie jakiejś awarii. Zewnętrzny przewóz osób pozwala cieszyć się zdecydowanie o wiele większym komfortem podróży.

 

Po przybyciu na miejsce

Na samym początku pobytu w Bremie warto znaleźć punkt informacji turystycznej, w którym otrzymamy darmową mapkę miasta z zaznaczonymi ciekawymi atrakcjami, miejscami kultury czy strefami rozrywki. Uzyskamy także informacje o bazie noclegowej i restauracyjnej oraz o siebie komunikacyjnej Bremy. Samo zwiedzanie warto rozpocząć w godzinach porannych, między 8 a 9, ponieważ w większości godnych uwagi miejsc nie ma wtedy żadnego tłoku, a nierzadko z powodu wczesnej pory można również trafić na ciekawe zniżki. Co zatem warto zobaczyć w Bremie, aby takiego wyjazdu nie zapomnieć i mieć co opowiadać znajomym oraz rodzinie?

 

Brema i zabytki

Na szczególną uwagę zasługuje historyczny charakter miasta na czele ze Starym Miastem. To właśnie tam mieszczą się pochodzący z XV wieku ratusz w stylu gotyckim leżący przy głównym rynku, posąg Rolanda, katedra św. Piotra także z tego okresu i kościół pw. Najświętszej Maryi Panny dla wyznania ewangelickiego. Pamiątkowe zdjęcie można sobie zrobić przy sławnym pomniku przedstawiającym bajkowych Muzykantów z Bremy. Z kolei poza Starym Miastem spotkamy wiele zabytkowych kamienic pochodzących już z początku XVI wieku, a także znaną w całych Niemczech dzielnicę rybacką Schoor, gdzie właściwie przez cały rok można za niewielką cenę nabyć najosobliwsze gatunki ryb, sprowadzanych z dalekiej Azji.

 

Połączenia do Bremen obsługuje między innymi pomorska firma Beata Bus.comments powered by Disqus