Najczęściej czytane

Wybierasz się na kilkudniową wycieczkę do Niemiec? Koniecznie zobacz te miejsca! Podpowiadamy najważniejsze atrakcje, których nie można przegapić podczas pobytu u naszych zachodnich sąsiadów.

Zamek Neuschwanstein

Nie bez powodu wymieniany jako pierwszy – cieszy się bowiem największą popularnością wśród turystów. Zbudowany na życzenie Ludwika II, położony wśród szczytów bawarskich Alp, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zamków na świecie.

 

Mur Berliński

Wraz z umieszczoną na odcinku 1,3 km East Side Gallery stanowi jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji stolicy. Na betonowych płytach znajdują się obrazy namalowane przez ponad 1200 artystów z całego świata, prezentujące ich spojrzenie na przełomowe wydarzenia polityczne czasu zimnej wojny.

 

Brama Brandenburska

Kolejny ważny punkt Berlina i jego główny symbol. Ma 26 metrów wysokości i powstała pod koniec XVIII wieku jako Brama Pokoju, po zakończeniu wojny 7-letniej.

 

Wyspa Muzeów w Berlinie

Znajdująca się na liście UNESCO, stanowi jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych na całym świecie! Urokliwie położona, mieści m.in. Starą Galerię Narodową, Stare i Nowe Muzeum, Muzeum Bodego i wiele innych.

 

Katedra w Kolonii

Największy kościół w Niemczech, budowany od XIII wieku aż przez 600 lat. W jego wnętrzu znajduje się największy na świecie dzwon katedralny.

 

Zamek Heidelberg

Jeden z najpiękniejszych niemieckich zamków i jedno z nielicznych miast, niezniszczonych podczas II wojny światowej. Jego historia sięga aż do II wieku p.n.e.!

 

Jezioro Bodeńskie

Prawdziwy cud natury. Polecamy zwłaszcza wyspę Mainau, słynącą z zachwycających egzotycznych ogrodów.

 

Europa-Park Rust

Największy niemiecki park rozrywki, otwarty w sezonie letnim. Szalony rajd ogromną kolejką górską przyniesie mnóstwo radości nie tylko najmłodszym!

 

Jak zobaczyć wszystkie te atrakcje, jeśli nie mamy do dyspozycji własnego samochodu? Polecamy busy do Niemiec firmy Beata Bus, realizowane na kilkunastu trasach i prowadzące bezpośrednio aż do 12 niemieckich miast. Przewozy odbywają się z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, możliwa jest również realizacja transportu na życzenie klienta. Szczegółowy rozkład jazdy i punkty przystankowe znajdują się na stronie przewoźnika.comments powered by Disqus