Najczęściej czytane

Podróż do Niemiec - jak się tam najlepiej dostać?

Wybierasz się do Niemiec i szukasz taniego, wygodnego środka transportu? Sprawdź najlepsze możliwości przejazdu, dostępne na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Pociągiem ze Szczecina

PKP oferuje przejazdy od wczesnych godzin porannych do późnej nocy, średnio co godzinę. Do dyspozycji mamy koleje regionalne, pociągi ekspresowe i Intercity. Niestety, jeśli chcemy dojechać do dworca głównego w Berlinie, musimy przygotować się na przesiadkę w Pasewalk. Czas między przyjazdem jednego pociągu a odjazdem drugiego to zwykle kilka-kilkanaście minut. Całkowity czas podróży wynosi od 2 do 2,5 godziny. Ważne, żeby dokładnie sprawdzać dostępność poszczególnych połączeń: niektóre pociągi kursują tylko w wybrane miesiące lub dni tygodnia. W przypadku mniejszych miejscowości transport pociągiem jest jeszcze trudniejszy: chcąc jechać z Kołobrzegu czy Koszalina, trzeba liczyć się co najmniej z dwiema przesiadkami i podróżą sięgającą 5 czy nawet 7 godzin.

 

Przewozy busem – Pomorskie

Doskonałą alternatywą dla transportu kolejowego są przewozy do Niemiec, organizowane przez firmy z prywatną flotą samochodową. Do dyspozycji mamy busy zarówno ze Szczecina, Kołobrzegu, Słupska oraz Koszalina, jak i mniejszych miejscowości: Łeby, Lęborka, Ustki, Białogardu czy Świdwina. Przejazdy prowadzone są na wielu trasach – busem dotrzemy nie tylko bezpośrednio do Berlina, lecz także innych niemieckich miast: Hamburga, Bremen, Dortmundu, Frankfurtu nad Menem, a nawet na południe kraju. Czas transportu zależy od danej trasy, ale warto wspomnieć, że do stolicy Niemiec ze Szczecina dojedziemy już w niecałe 2 godziny! Z pewnością jest to atrakcyjne rozwiązanie, zarówno pod względem czasu podróży, jak i wygody: przewozy zachodniopomorskie odbywają się w komfortowych mikrobusach (8 osób + kierowca), wyposażonych w wygodne fotele i klimatyzację. Co ważne, w tej opcji mamy również możliwość realizacji wyjazdów na zlecenie oraz odbioru z wybranego przez nas miejsca. Ceny transportu i wynajmu ustalane są w tym przypadku indywidualnie. Nie ma też problemu z powrotem do Polski: regularnie organizowane są przewozy powrotne. To opcja odpowiednia zarówno dla klientów indywidualnych, jak i grup wycieczkowych, szkół, zakładów pracy itp.

 comments powered by Disqus