Najczęściej czytane

Turyści przybywający do Warszawy zastanawiają się jak zorganizować swój pobyt. Pojawia się pytanie: polegać na komunikacji miejskiej czy postawić na wynajem samochodów?

Plan wycieczki

Przy planowaniu zwiedzania Warszawy warto zacząć od pytania: Jakim typem turysty jesteś? Wolisz aktywne zwiedzanie czy tempo spacerowe? Czy podróżuje z Tobą dziecko? Jak duży jest Twój bagaż? Po uzyskaniu tych odpowiedzi możesz najlepiej zaplanować wycieczkę. To ważna, żeby dostosować formę podróżowania do Twoich potrzeb.

 

Autobusem

Dla mniej aktywnych, którzy lubią spacery po Starym Mieście i selfie na tle Pałacu Kultury komunikacja miejska powinna być wystarczająca. Warszawa dostarcza wielu miejsc, gdzie można zjeść pyszny posiłek np. restauracje na Nowym Świecie czy Starym Mieście. Galerie handlowe są również stałym elementem krajobrazu. Z lekkim bagażem i stosunkowo niewielkim obszarem do zwiedzania pokonamy odległości publicznymi środkami transportu. Miejsca te posiadają dobre połączenie komunikacyjne. Będzie tanio, ale komfort jazdy autobusem czy tramwajem bywa różny. Zatem jeśli plan wyjazdu nie zakłada wielu oddalonych od siebie punktów można spróbować komunikacją miejską. 

 

Wynajętym samochodem po Warszawie

Turystom bardziej wymagającym autobusem może być nie po drodze. Przy napiętym planie, podróż takim środkiem transportu może zajmować zbyt wiele czasu. Dotarcie w niektóre miejsca późnym wieczorem może być utrudnione. Jeżeli chcemy odwiedzić takie miejsca jak: Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Muzeum Narodowe warto rozważyć wynajem samochodów, który stał się ostatnio bardzo popularny. Wypożyczalnie samochodów w Warszawie powstają jak grzyby po deszczu, a co za tym idzie ceny usług spadły. Korzystając z wypożyczonego auta możemy zwiedzić więcej ciekawych miejsc. Odległość nie stanowi już przeszkody. Autem pokonanie trasy zajmie mniej czasu  i na pewno jest mniej męczące. Dodatkowo jest to ułatwienie dla turystów podróżujących z dziećmi. Bez przeszkód można zawieźć dzieci np. do warszawskiego zoo. Niektóre wypożyczalnie samochodów w Warszawie udostępniają swoim klientom foteliki do przewożenia najmłodszych. Jedną z takich firm trudniacych się wynajmem samochodów w stolicy jest Carfree.plcomments powered by Disqus