Najczęściej czytane

Czym powinniśmy kierować się przy wyborze biura podróży, które dopełni za nas wszelkich formalności i niuansów organizacyjnych?

Coraz więcej słyszy się o upadających biurach podróży i o trudnościach z powrotami z wakacji. Nikt z nas nie chciałby chyba spotkać się z takim problemem, dlatego warto zwrócić uwagę na to, z jakim touroperatorem dobijamy targu.

Na co zatem szczególnie należy patrzeć przy kupowaniu wycieczki?

1. Po pierwsze, warto sprawdzić w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) czy wybrane przez nas biuro posiada stabilność finansową na podstawie składanych sprawozdań finansowych.

2. O bezpieczeństwie na wakacjach decyduje to, czy dana firma oferująca usługi turystyczne ma odpowiednio wysoką gwarancję ubezpieczeniową i bankową, która to bierze się z dochodów z organizowanych imprez turystycznych.

3. Powinniśmy też sprawdzić daną firmę w Krajowym Rejestrze Dłużników. Jeśli posiada ona znaczne zadłużenie, możemy być pewni, że prawdopodobieństwo nieudanych wakacji jest wysokie.

4. Na pewno pomocny przy wyborze wiarygodnego biura podróży będzie wieloletni staż firmy oraz to, czy otrzymuje ona nagrody za swoją działalność. Opinie osób, które od lat korzystają z usług danego touroperatora, są równie ważne. Pamiętajmy, że często spotykane niskie ceny wypoczynku to nie zawsze powód do radości, gdyż właśnie pod tym może kryć się nieciekawa sytuacja finansowa biura.

 

Podsumowując, przed wybraniem odpowiedniego organizatora naszych wymarzonych wakacji zasięgnijmy opinii z wielu źródeł. Przyjrzyjmy się dokładnie ofercie i szukajmy powodów niskich cen, bo te powinny być sygnałem ostrzegawczym dla klienta.comments powered by Disqus