Najczęściej czytane

Decydując się na wakacje w granicach Unii Europejskiej, będziemy musieli zmierzyć się z problemem dotyczącym transportu. Jak wybrać najbardziej komfortowy i szybki sposób na przebycie setek kilometrów, a przy okazji nie nadszarpnąć swojego budżetu?

Za granicę nie warto pod względem wygód decydować się na podróż autobusem. Środek transportu jest wyjątkowo niekomfortowy i uciążliwy. Tego rodzaju podróż wiąże się z wielogodzinnym przejazdem, krótkimi postojami i nawet jeśli nasz autobus jest stosunkowo nowym modelem, to zwykle siedzenia, nie będą zbyt wygodne. Szczególnie osoby, które mają problem z kręgosłupem, powinny zastanowić się nad innym środkiem transportu. W przypadku takiego sposobu na pokonanie drogi do celu, jedynie cena jest ekonomiczna i przystępna praktycznie dla każdego. Coraz więcej osób zważywszy na nowoczesne i wygodne auta, decydują się na podróż samochodem za granicę. Radia samochodowe, które mają funkcję GPS, pozwalają na płynne przemieszczenie się do celu. Jest to ogromne ułatwienie, a aplikacje nawigacyjne reprezentują w tym momencie bardzo wysoki poziom. Problem pojawia się z kosztem takiej podróży. Musimy być gotowi, że pokonanie kilkuset kilometrów w jedną stronę, będzie nas drogo kosztować przy obecnej cenie paliwa. Istnieje także ryzyko otrzymania mandatu w obcej walucie, co ma związek z kolejnymi opłatami. Porównując różne typy przemieszczania się po Europie, ciężko nie zauważyć faktu, że w tym momencie podróż samolotem prezentuje się najlepiej pod względem czasu, komfortu oraz finansów. Podróż w granicach Unii Europejskiej nie powinna zająć więcej, niż dwie godziny. Samoloty nawet w klasie ekonomicznej zapewniają komfort na dobrym poziomie, zresztą na tak krótki okres, nie ma to wielkiego znaczenia. Finansowo ceny biletów są akceptowalne, a jeśli wcześniej zarezerwujemy przelot lub skorzystamy z oferty last minute, koszta będą niewielkie.

Jeśli nasz urlop jest zaplanowany poza granicami Polski, najlepszym rozwiązaniem z pewnością będzie podróż samolotem. Alternatywą jest jedynie pokonanie drogi własnym autem, jeśli aspekt finansowy nie jest dla nas problemem.

 comments powered by Disqus