Najczęściej czytane

Paryż. Karnawał w Paryżu

Miasta świata da się podzielić na te wyjątkowe oraz te jeszcze bardziej wyjątkowe. Z całą pewnością do drugiej grupy można zaliczyć Paryż, czyli stolicę Francji.

Jest to niezwykłe miejsce, które o każdej porze roku czaruje turystów swoją urodą i niezwykłą okolicą. W rzeczywistości miasto to jest kojarzone głównie ze względu na znajdującą się w nim wieżę Eiffla, która każdego roku przyciąga masę osób z całego świata. Jest to z całą pewnością zaleta, aczkolwiek pod pewnymi względami może działać na niekorzyść ogólnego postrzegania miasta. Chodzi tutaj o to, że mało kto zdaje sobie sprawę, że w Paryżu odbywa się niezwykły i bardzo huczny karnawał...

Co prawda znacznie różni się od tych najsławniejszych, gdyż trwa zaledwie jeden dzień, lecz jest to dzień hucznych zabaw w szaleńczym tempie. Po mieście przejeżdża sporo platform, z których każda wyróżnia się czymś wyjątkowym. Mimo wszystko łączy je jedna wspólna cecha - są niesamowicie ozdobione. Jeśli padnie na nie światło w czasie wieczornym, to blask jest tak wyraźny, że ciężko jest skupić wzrok w tym samym punkcie na dłużej. Przygotowania do karnawału muszą być naprawdę intensywne i długie, gdyż trzeba zorganizować nagłośnienie, dzięki któremu muzyka będzie się niosła przez całe miasto.


Na karnawał w Paryżu nie przybywa bardzo duża ilość turystów. Jest to impreza zaliczająca się do tych z "dolnej półki", aczkolwiek właśnie to czyni go wyjątkowym. Nie trzeba się martwić nadmiernym tłokiem i przy odrobinie szczęścia można wszystkie przygotowane atrakcje zobaczyć z bliskiej odległości.

Maski, barwne stroje, miliony cekinów, tancerze, muzyka, zabawa, alkohol i pamiątki - te wszystkie elementy obowiązkowo muszą się mieć miejsce na karnawale, tak samo paryskim, jak i każdym innym.

Oryginalny będzie fakt, że przy każdej odsłonie święta - gdy zapadnie już zmrok - organizowane są pokazy fajerwerków. Ogromna liczba petard wystrzeliwana jest w powietrze na tle wieży Eiffla. Turyści starają się uchwycić te chwile, gdyż widok jest naprawdę niesamowity. Wybuchające fajerwerki odbijają swój blask w falach wody, co tworzy niesamowity efekt. Jest to niezwykłe przedstawienie, które zachwyci zarówno osoby dorosłe, które w swoim życiu przeżyły już wiele, jak i osoby młodsze, dla których będzie to jeszcze większym zaskoczeniem.

 

Przygotowanie artykułu: www. StudioPrzygody.plcomments powered by Disqus