Najczęściej czytane

Na południu województwa zachodniopomorskiego leży miasteczko, które otoczone jest wieloma jeziorami i czystymi lasami. Wałcz, bo o nim mowa aspiruje do miana miejscowości turystycznej.

Pojezierze Wałeckie

Wałcz leży na pojezierzu - terenie o pochodzeniu polodowcowym, dlatego znajduje się tu mnóstwo mniejszych akwenów (samo centrum Wałcza otoczone jest dwoma jeziorami). Liczne jeziora, stawy leżą wśród rozległych lasów co sprawia, że region ten jest bardzo urokliwy. Czyste lasy i jeziora to jedne z najistotniejszych zalet okolic Wałcza, jednak nie są to na pewno jedyne atrakcje tego regionu.

Miasteczko turystyczne?

Dzięki atrakcyjnemu położeniu Wałcz co roku zyskuje co raz większe grono odwiedzających. Przyjeżdżają tutaj turyści, którzy chcą wypocząć w otoczeniu nieskazitelnej natury, oraz mają dosyć zatłoczonych miejscowości turystycznych na mazurach, czy nad Bałtykiem. Baza noclegowa Wałcza stale się rozrasta. Powstaje co raz więcej gospodarstw agroturystycznych i pensjonatów rozsianych po całym regionie.

W ostatnich latach znacznie poprawiła się infrastruktura turystyczna Wałcza, szczególnie za sprawą powstania promenady nad jeziorem Raduń, które wpada niemal do centrum miasta. Utworzono znacznych rozmiarów promenadę, wzbogaconą o aleje gwiazd sportu. Ponadto utwardzono ścieżki wiodące wzdłuż linii brzegowej, dlatego jest to idealne miejsce dla lubiących spacery czy pasjonatów w ostatnim czasie bardzo popularnego Nordic Walking.

Na turystów przyjeżdżających do Wałcza czeka jeszcze wiele innych atrakcji. Są wśród nich zupełnie oczywiste, takie jak: festyny i koncerty organizowane w sezonie letnim, ale są tutaj również bardzo tajemnicze atrakcje jak np "Magiczna górka", na której samochody z wyłączonym silnikiem wtaczają się pod niewielkie wzniesienie.

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich

Na obrzeżach Wałcza funkcjonuje jeden z zaledwie kilku w naszym kraju Ośrodków Przygotowań Olimpijskich. "Bukowina", bo tak właśnie zwany jest popularnie ten ośrodek od dekad gości najlepszych polskich i zagranicznych sportowców. Najczęściej do wałeckiego ośrodka przyjezdżają trenować pasjonaci sportów wodnych (ośrodek znajduje się nad jeziorem Raduń).

Jeśli chcesz poznać więcej informacji dotyczących tego pięknego miasteczka zapraszamy do Informatora o Wałczu.

 

 

 comments powered by Disqus