Najczęściej czytane

Wakacje nad morzem. Pensjonat, hotel czy może domek letniskowy?

Jeśli wybierasz się na wakacje nad polskie morze to do wyboru masz sporo opcji zakwaterowania. Jaki nocleg będzie najbardziej atrakcyjny?

Baza noclegowa nad naszym morzem

Nad polskim Bałtykiem funkcjonuje cała masa wszelkiego typu miejsc, w których możemy zakwaterować się podczas wakacji. Do wyboru mamy hotele (od tych o najuboższym standardzie do tych ekskluzywnych), mniejsze i większe pensjonaty, pola kempingowe, prywatne kwatery, a także domki letniskowe. Jakie miejsce będzie dla nas najlepsze do spędzenia wakacji nad morzem?

Hotele i hoteliki

Jeśli zakładamy, że w miejscu zakwaterowania będziemy spędzać bardzo mało czasu (praktycznie tylko na sen) to śmiało możemy wybrać niedrogi hotel. Pokoje w nadmorskich hotelach średniej klasy zazwyczaj są nieco ciasne i nie mają zbyt wielu udogodnień, lecz są za to tanie. Jeśli jesteśmy optymistami i przyjmiemy, że będziemy mieć dobrą pogodę, a co za tym idzie większość czasu spędzimy poza hotelem to możemy wybrac właśnie taki pokój jako miejsce noclegu. Z drugiej jednak strony, jeśli naszym priorytetem jest duża wygoda i wiele udogodnień, oraz jeśli mamy więcej pieniędzy do przeznaczenia na noclego to możemy wybrać nocleg w hotelu o wysokim standardzie. Mamy wtedy pewność, że nawet gdy pogoda będzie fatalna to i tak w hotelu czeka na nas sporo ciekawych udogodnień takich jak SPA, siłownia / fitness, drink-bar itp. Za taki nocleg jednak słono zapłacimy.

Domki letniskowe nad morzem

Tak jak w przypadku hoteli, tak też domki letniskowe mają dość zróżnicowaną ofertę. Co raz więcej jest ośrodków z domkami letniskowymi, gdzie na stosunkowo niedużej powierzchni mamy rozsiane wiele drewnianych domków. Takie ośrodki jednak oferują dość ciasne domki, które są od siebie położone w odległości zaledwie kilku metrów. W takim ośrodku z domkami mimo że wynajmujemy cały domek próżno jest szukać dużej swobody i prywatności. Są jednak wyjatki jak np domek letniskowy "Parkowa 13", który dzięki temu że położony jest na okazałej działce, oferuje sporo intymności i swobody. W takim domku letniskowym mamy wyposażenie jak w każdym całorocznym domu, co też sprawia, że będziemy chętniej do niego wracać niż do ciasnego pokoju hotelowego.

Pensjonaty i ośrodki wczasowe

Mamy tutaj do czynienia z pewnego rodzaju połączeniem niektórych atrybutów hotelu i domku letniskowego. W pensjonacie mamy nieco więcej swobody (przestrzeni) niż w przypadku wykupienia noclegu w hotelu, jednak musimy się liczyć równiez z tym, że niektóre strefy pensjonatu takie jak: aneksy kuchenne, łazienki mogą być wspólne dla wszystkich gości. Pensjonat ma za to zazwyczaj otoczenie w postaci ogrodu, czy terenu rekreacyjnego, którego próżno szukać w hotelu o niższym standardzie.

Jaki nocleg nad morzem wybrać?

Odpowiedzmy sobie na pytanie czego oczekujemy od miejsca noclegowego i jaki mamy na ten cel budżet. Warto równiez zastanowić się czy miejsce zakwaterowania ma nam służyć jedynie do noclegu, czy jednak będziemy chcieli spędzać w nim nieco więcej czasu. Jeśli wybierzemy już typ zakwaterowania to następnie zacznijmy porównywać oferty względem: ceny, standardu, odległości do morza (plaży). Spis bazy noclegowej nad morzem (w woj. zachodniopomorskim) możesz zobaczyć: tutaj.comments powered by Disqus