Najczęściej czytane

Włochy wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z pizzą i makaronami, ale ten kraj to nie tylko wspaniała kuchnia, popularna na całym świecie. Słoneczna Italia to miejsce dla niemal każdego, bo nawet najbardziej wybredny turysta znajdzie tam coś dla siebie.

Włochy to przede wszystkim wspaniała architektura. Nagromadzenie zabytkowych zamków i kościołów nadaje niebywały klimat miejscom odwiedzanym przez podróżników. Kraj ten słynie z wielkich miast, takich jak Rzym, Turyn czy Mediolan, ale należy pamiętać, że wiele mniejszych miasteczek, jak np. Bari czy San Gimignano, to również miejsca niezwykle klimatyczne. Fascynaci budowli sakralnych na pewno nie wyjadą z Włoch zawiedzeni, bowiem jest tam wiele wspaniałych katedr i kościołów, które są od wieków cichymi świadkami historii. We wspomnianym mieście Bari pasjonaci znajdą natomiast zamek królowej Bony, a w Neapolu, którego nie sposób pominąć, zamek Castel Nuovo.

 

Mekka zakochanych

Mówiąc o Włoszech, trudno nie wspomnieć o Wenecji, Weronie i Florencji, które stały się wręcz punktami obowiązkowymi dla „pielgrzymek” zakochanych par. Miasta te pełne są wręcz miejsc do spędzenia romantycznego urlopu. Obowiązkowym punktem wycieczki musi być Most Westchnień, Palazzo Grassi, Plac Św. Marka oraz kościół San Giorgio Maggiore.

 

Legendarna wyspa

Sycylia, bo o niej mowa, to swoiste państwo w państwie, gdyż mimo administracyjnej przynależności do Włoch, to zupełnie odrębny klimat i świat. Wielu przyciągają na wyspę nie tylko zabytki, ale i legendy o mafii. Wyspa kusi niesamowitymi widokami i zaułkami, gdzie można poczuć się wspaniale. Niewątpliwą atrakcją Sycylii jest także wulkan Etna, jeden z największych wulkanów na świecie, który wciąż od czasu do czasu o sobie przypomina.comments powered by Disqus