Najczęściej czytane

Sylwester nad polskim morzem. Gdzie warto się wybrać?

Nadmorskie miejscowości, jak co roku, przygotowały liczne atrakcje dla tych, którzy wieczór sylwestrowy postanowili spędzić w towarzystwie Bałtyku. Jeśli jesteś jedną z tych osób, sprawdź, jak możesz pożegnać Stary Rok.

Wakacje absolutnie nie są jedynym czasem w roku, kiedy warto odwiedzić polskie wybrzeże. Również sam koniec grudnia to dobra pora, by pospacerować po molo. No i, przede wszystkim, ciekawie spędzić Sylwestra. Przyjezdni będą mogli tego dnia wziąć udział w zabawach, które organizuje większość nadmorskich hoteli i pensjonatów. Goście często korzystają z tej możliwości, bo gwarantuje ona wygodę i wiąże się z rozmaitymi atrakcjami. Mimo wszystko jednak warto zapoznać się z innymi propozycjami, które mają w swojej ofercie nadbałtyckie miejscowości. 

 

Sylwester pod gołym niebem w Gdańsku i Gdyni

O 21.30, tradycyjnie na Placu Węglowym w Gdańsku, rozpocznie się zabawa pod chmurką. Gdańszczanie i goście będą mogli świętować wraz z rockowym zespołem Kreuzberg oraz legendarną grupą Kombi. Północ uświetni 13-minutowy pokaz sztucznych ogni. Będą też życzenia od włodarzy miasta i wspólne popijanie szampana. Ciekawe jest to, że Gdańsk nawet w sylwestrową noc zadba o ekologię i porządek. Mianowicie, trwał będzie Konkurs Butelkowy. Jego zasady są proste: wszystkie butelki po napojach, które goście opróżnią tego wieczoru, powinny zostać wyrzucone do specjalnie przygotowanych kubłów. Każdy do swojej butelki będzie mógł wrzucić notatkę z imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu, a po tygodniu odbędzie się losowanie nagród. 

Z kolei o godzinie 20.00 na Skwerze Kościuszki w Gdyni, rozpocznie się wieczór sylwestrowy w towarzystwie gwiazd polskiej telewizji i estrady – Sylwestrowa Moc Przebojów. Na gdyńskiej scenie wystąpią m.in.: Enej, Krzysztof Krawczyk, Kamil Bednarek, Ewa Farna czy Sylwia Grzeszczak. Imprezę poprowadzą znani prezenterzy. Kto jednak ma ochotę na spędzenie tej nocy w nieco innych rytmach może wybrać się do Teatru Muzycznego na Koncert Sylwestrowy, którego motywem przewodnim będzie muzyka filmowa. Również Gdańszczanie mogą, zamiast na Plac Węglowy, pójść na Koncert Sylwestrowy do Opery Bałtyckiej lub Filharmonii. 

 

Na statku czy w mniejszym mieście? 

Zabawy tego typu, co powyższe, odbywają się jednak w każdym większym mieście, nie tylko w Kołobrzegu, Międzyzdrojach czy Sopocie, ale w całej Polsce. Za to nie wszędzie można udać się na sylwestrowy rejs statkiem i bal kapitański. Kto ma ochotę właśnie w ten sposób bawić się w Sylwestra, powinien w Gdyni udać się w na pokład statku Stena Spirit, dzięki czemu dane mu będzie podziwiać panoramę Trójmiasta podczas rejsu po Zatoce Gdańskiej. Promy pełnomorskie z sylwestrową załogą wypływają także ze Świnoujścia. 

Od kilku lat mieszkańcy Pomorza dostrzegają, że coraz więcej Polaków przyjeżdża przywitać Nowy Rok nad Bałtykiem. Dlatego oferta sylwestrowa hoteli powiększa się, a miejsca w pensjonatach i popularnych kwaterach prywatnych rezerwowane są już na długo przed końcem grudnia. Zyskują na tym także mniejsze miejscowości, w których przyjezdni szukają głównie domków do wynajęcia dla grup znajomych i w ten sposób organizują kameralne zabawy. 

 

Elżbieta Gwóźdźcomments powered by Disqus