Najczęściej czytane

Busem przez Polskę - czy można w ten sposób zwiedzić kraj?

Przez ostatnie kilkanaście lat można było zauważyć wśród naszych rodaków wzmożone zainteresowanie wyjazdami turystycznymi za granicę. Urlopy spędzane w ciepłych krajach są nadal popularne, ale powoli zaczynamy też doceniać uroki naszego kraju. W jaki sposób można go zwiedzić?

Z całą pewnością jest u nas mnóstwo atrakcyjnych miejsc do zwiedzania, poczynając od wielkich miast z szacowną i bogatą historią, takich jak na przykład Gdańsk, Kraków czy Wrocław, o Warszawie nie wspominając, poprzez niewielkie, a równie interesujące miejscowości, jak chociażby Łagów na ziemi lubuskiej, Kalwaria Zebrzydowska, Stary Sącz czy Tykocin, po zakątki z unikatową przyrodą lub przepięknymi krajobrazami, takie jak Dolina Rospudy, przełom Dunajca, Park Mużakowski, Jezioro Solińskie i wiele innych.

Można naturalnie wykupić wycieczkę do jednego czy kilku interesujących nas miejsc korzystając z oferty biura podróży, można również pokusić się o indywidualną wędrówkę po wytyczonej wcześniej trasie własnym samochodem. Jeżeli jednak szukamy alternatywnego, a zarazem tańszego sposobu podróżowania, do dyspozycji mamy pociąg albo tanie linie autobusowe – jak np. Polski Bus czy Neobus. Autobusy tych linii kursują między największymi polskimi miastami, a siatka połączeń umożliwia dotarcie z dowolnego dużego miasta w Polsce do każdego innego z jedną przesiadką. Bilet, kupiony odpowiednio wcześnie, można nabyć już za złotówkę. Naturalnie, podróżując w ten sposób nie dotrzemy bezpośrednio do małych miasteczek czy położonych z dala od cywilizacji parków narodowych i rezerwatów przyrody. Możemy jednak zrobić sobie na przykład wycieczkę z Warszawy do Gdańska i zatrzymać się w uroczej Ostródzie, gdzie zwiedzimy historyczny zamek, zespół zabytkowych kamienic i kościołów i zakosztujemy spaceru statkiem po trawie.comments powered by Disqus