Najczęściej czytane

Mały plecak na miejskie wyzwania

Pobyt w dużym mieście bez samochodu, w obcym państwie może sprawić nieco problemów. Poruszanie się zatłoczoną komunikacją miejską, rowerem lub pieszo wymaga dobrze przemyślanej organizacji.

Odpowiednie ubranie oraz wygodny mały plecak miejski (jak jeden z tych: https://www.brytyjka.pl/plecaki-cat-1.html), w którym schowamy niezbędne rzeczy, to konieczność. Plecak to niezastąpiony element podstawowego ekwipunku podczas podróży: jest wygodny, bardziej pojemny od torebki i przede wszystkim dużo bezpieczniejszy.
 
 
Jaki powinien być plecak miejski
 
Plecak powinien być niewielki, jednak również stosunkowo pojemny. Miejskie plecaki, w przeciwieństwie do turystycznych, mają mniejszą ilość kieszeni. Najważniejsza jest przegroda główna. Powinna być w niej ulokowana niewielka kieszonka na portfel oraz telefon, a także przedni schowek, do którego można włożyć rzeczy podręczne, jak chociażby chusteczki higieniczne, czy na przykład bilet komunikacji miejskiej.
 
Plecak miejski musi być wygodny. Jest niewielki, więc poręczny. Dzięki regulowanym ramiączkom możemy indywidualnie określić ich długość. Wszyte kieszenie - dwie, maksymalnie trzy - pomagają w szybkim odnalezieniu zabranych akcesoriów. 
 
 
Mały plecak – większe bezpieczeństwo
 
Miejski gąszcz bywa niebezpieczny, a właśnie mały plecak trudniej jest okraść. Jego niewielkie rozmiary ułatwiają właścicielowi kontrolowanie swojego bagażu. Na przykład w zatłoczonym autobusie możemy bez problemu umieścić go na kolanach. Jest podręczny, więc nie będzie nam ciążył podczas poruszania się komunikacją miejską. Większość producentów efektywnie wykorzystuje przestrzeń w takich małych plecakach. Choć nie są one tak pojemne jak plecaki sportowe - można w nich zmieścić najbardziej niezbędne akcesoria i rzeczy, a nawet laptopa. 
 
 
Podsumowanie
 
Plecak miejski powinien być mały, poręczny i jednocześnie pojemny. Ukryta kieszonka na telefon oraz portfel powinna być umiejscowiona w dużej kieszeni plecaka. Przednia kieszeń lub kieszenie boczne mogą służyć jako miejsca do przechowywania najbardziej podręcznych akcesoriów. comments powered by Disqus